Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
OZ VITISHľadať
 
 

Oznamy

Zverejnenie výzvy na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok na rok 2019.

Informujeme Vás, že dňa 23. januára 2019 bola na stránke vitis-mas.sk zverejnená výzva na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK na rok 2019.

Výzvu a vzor Žiadosti o NFP spolu s povinnými prílohami nájdete v časti Výzvy alebo na odkaze http://www.vitis-mas.sk/vyzvy.html


 

Poskytovanie dotácií na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja - Nástroj 1 LEADER NSK

Nitriansky samosprávny kraj v zmysle VZN NSK č. 2/2017 v znení neskorších zmien a VZN NSK č. 3/2016 v znení neskorších zmien, dňa 9.1.2019 zverejnil na web stránke Nitrianskeho samosprávneho kraja výzvy v rámci programu LEADER NSK pre kalendárny rok 2019.

Služba umožňuje požiadať o poskytnutie dotácií z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja. Nástroj 1 LEADER NSK je určený pre miestne akčné skupiny so Štatútom MAS.

Bližšie informácie sú dostupné ná stránke: https://www.unsk.sk/Zobraz/Sekciu/a185-poskytovanie-dotacii-na-podporu-drzitelov-regionalnej-znacky-kvality-a-cin


 

Informujeme Vás, že dňa 18. októbra 2018 bola na stranke vitis-mas.sk zverejnená výzva na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK.

Výzvu a vzor Žiadosti o NFP spolu s povinnými prílohami nájdete v časti Výzvy alebo na odkaze http://www.vitis-mas.sk/vyzvy.html.

 

Informujeme Vás tiež, že prijímanie Žiadostí o NFP bude prebiehať osobne (alebo poštou) od 02.11.2018 do 07.11.2018 v priestoroch kancelárie MAS VITIS, Hlavná 788, 951 35 Veľké Zálužie. Ak plánujete posielať žiadosti poštou, je potrebné ich zaslať skôr, tak aby 07.11.2018 boli už doručené do kancelárie.


 

Oznámenie o podpise zmluvy s NSK o poskytnutí dotácie.

Miestna akčná skupina VITIS oznamuje, že bola podpísaná zmluva o poskytnutí dotácie s Nitrianskym samosprávnym krajom. NSK poskytne dotáciu MAS VITIS z rozpočtu NSK na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK. NSK sa zaväzuje poskytnúť konečnému prijímateľovi, v súlade s ustanoveniami zmluvy, ktoré nájdete v časti „Zverejnené zmluvy“, dotáciu vo výške 28 323,54 EUR.

 


 

Schválenie Žiadosti o poskytnutie dotácie z rozpočtu Nitrianského samosprávneho kraja


 

Výzva na predkladanie žiadostí pre rok 2018 – Nástroj 1 LEADER NSK


 

 

Rozhodnutie o schválení stratégie a udelenie štatútu miestnej akčnej skupiny

Informujeme Vás, že dňa 15.11.2017 bolo vydané rozhodnutie o schválení stratégie miestneho rozvoja vedeného komunitou a udelenia štatútu miestnej akčnej skupiny.

Finančná alokácia z Európskeho štrukturálneho a investičného fondu a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky na implementáciu stratégie miestneho rozvoja vedeného komunitov je v celkovej maximálnej sume 1 008 298,09 €.

V najbližších mesiacoch sa začne implementácia stratégie podľa predbežného harmonogramu, ktorý nájdete v prílohe.


 

Aktuality

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 12Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete dvanáste číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie.


 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 11Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete jedenáste číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie.

Súbor na stiahnutie NLT_11.pdf NLT_11.pdf (794.8 kB)

 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 10Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete desiate číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie.


 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 9Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete deviate číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie.


 
 

Odborná prax vo Švajčiarsku - informáciaVytlačiť
 

Vážené dámy, vážení páni,

        v službách cestovného ruchu na Slovensku pracuje mnoho mladých ľudí, ktorí majú záujem zdokonaliť svoje vedomosti z poskytovania služieb cestovného ruchu prostredníctvom odborných praxi v zahraničí. Švajčiarsko - slovenské združenie cestovného ruchu, ponúka týmto záujemcom 4 mesačnú odbornú prax v hoteloch a pohostinských zariadeniach vo Švajčiarsku v zimnej sezóne 2019/20, zahrňujúcu okrem praktickej práce v zariadeniach cestovného ruchu aj dvojtýždňový intenzívny kurz v školskom hoteli v Luzerne.

Prílohy:

Stagiaires – Programm Winter 2019 (Auschreibung)

Anmeldung fuer das Stagiaries – Programm Winter 2019

Prihláška na výberové konanie na prax do Švajčiarska v zimnej sezóne 2019/20

Súbor na stiahnutie Anmeldung Wi19.pdf Anmeldung Wi19.pdf (1.3 MB)

 
 

Podujatie Hudbou k srdcu Vytlačiť
 

Dovoľujeme si Vás pozvať na vyvrcholenie výnimočného medzinárodného projektu duchovného spojenia najvýznamnejších pútnickych miest na počesť sv. Cyrila a Metoda. Pozvánku spolu s programom nájdete v prilohe. 


 
 

Kurz celoživotného vzdelávania Vytlačiť
 

Vážené dámy, vážení páni,

oslovujeme Vás s ponukou Kurzu celoživotného vzdelávania na tému "Predaj z dvora", ktorá by mohla zaujímať Vašich členov, podnikateľov a obyvateľov obce. Kurz je určený malým podnikateľom v poľnohospodárstve ako aj nepodnikateľom, ktorí majú záujem predávať svoje dopestované produkty "z dvora". Kurz, v trvaní 2 dni, povedie skúsená lektorka v tejto oblasti. Organizačne zabezpečuje kurz Katedra regionalistiky a rozvoja vidieka (FEŠRR, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre) a predpokladaný začiatok kurzu je naplánovaný na november 2019.


 
 

Oznámenie o podpise zmluvy s Nitrianskym samosprávnym krajomVytlačiť
 

Miestna akčná skupina VITIS oznamuje, že bola podpísaná zmluva o poskytnutí dotácie s Nitrianskym samosprávnym krajom. NSK poskytne dotáciu MAS VITIS z rozpočtu NSK na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK. NSK sa zaväzuje poskytnúť konečnému prijímateľovi, v súlade s ustanoveniami zmluvy, ktoré nájdete v časti „http://www.vitis-mas.sk/zverejnene-zmluvy.html, dotáciu vo výške 29 860 EUR.

 


 
 

Gorazdov MočenokVytlačiť
 

Obec Močenok, Občianske združenie KREDIV a RKFÚ Močenok organizujú XXVII. ročník Celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok 2019 na ktorý Vás všetkých srdečne pozývajú. Podujatie sa uskutoční 21. - 28. júla 2019 v Močenku. Program nájdete v prílohe. Tešíme sa na Vás.

Súbor na stiahnutie f1102.pdf f1102.pdf (4.1 MB)

 
 

Športová olympiáda detí Materských škôl MAS VITIS 2019Vytlačiť
 

Dňa 19.6.2019 sa pod záštitou MAS VITIS a obce Veľké Zálužie, konal v areáli športového ihriska vo Veľkom Záluží už 4.ročník podujatia pod názvom Športová olympiáda detí Materských škôl MAS VITIS 2019. Olympiády sa zúčastnilo 60 detí Materských škôl z 10 obcí MAS VITIS. Svoje sily a športového ducha si zmerali v troch disciplínach - beh na 20 m, skok do diaľky z miesta a hod kriketovou loptičkou.

Pre malých olympionikov bolo pripravené občerstvenie, pitný režím ale aj sprievodné akcie. Víťazi si odniesli nielen vecné ceny vo forme medailí a športových hračiek, ale aj pocit radosti z víťazstva. Tí, ktorí sa neumiestnili na víťazných stupienkoch si taktiež odniesli symbolické medaily a každému sa ušla aj malá hračka.

Počasie vyšlo na výbornú a my sa už teraz tešíme na ďalší ročník tohto podujatia. Víťazom ešte raz gratulujeme!


 
 

Študijná cesta na malé rodinné farmy v SRVytlačiť
 

NSRV SR Vás pozýva na Študijnú cestu na malé rodinné farmy v SR v termíne 25. júna 2019.

Zameranie:

chov oviec, spracovanie ovčieho mlieka

chov hydiny, porážka hydiny

Študijná cesta je určená pre malých a mladých poľnohospodárov zaoberajúcich sa živočíšnou výrobou.

Viac v dokumentoch na stiahnutie.

Súbor na stiahnutie prihlaskan_1.doc prihlaskan_1.doc (157.5 kB)
Súbor na stiahnutie sc.pdf sc.pdf (396.1 kB)

 
 

Regionálny jarmok MAS CEDRON-NITRAVAVytlačiť
 

Miestna akčná skupina CEDRON-NITRAVA v spolupráci s obcou Komjatice Vás srdečne pozývajú na IV Regionálny jarmok MAS CEDRON-NITRAVA, ktorý sa uskutoční dňa 29.6.2019 na námesti v obci Komjatice. Pozvánku nájdete v prílohe.


 
 

Pozvánka na podujatie Slovenské hry mládeže TRIAL 2019Vytlačiť
 

Dňa 22.6.2019 klub Cyklo Team Veľké Zálužie usporadúva 2 podujatia v tento deň. Prvé podujatie sú Slovenské hry mládeže Trial 2019 (SHM). SHM je seriál 5. kôl, kde 3. kolo sa jazdí u nás. Pre súťažiacich pripravíme prekážky, ktoré budú zdolávať na špeciálne upravených bicykloch. Štart je naplánovaný na 9:00. Vo Veľkom Záluží sme od roku 2005 zorganizovali 9 sútaží v cyklotriale. V rovnaký deň so štartom 12:00 bude prebiehať PUMPCUP, čo je vlastne pretek na novovybudovanej dráhe.

https://www.youtube.com/watch?v=vPsHDhghOts

Týmto by sme Vás chceli na podujatie pozvať. V prípade plánovanej účasti Vás Cyklo Team Veľké Zálužie prosí o spätnú väzbu do 15.6 (na email: praznovskyandrej@gmail.com) pre zaslanie lístkov na guláš, ktorý si u nich môžete vychutnať v deň podujatia po 12:00 s predložením lístka na guláš bezplatne.


 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 8Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete ôsme číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie.


 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 7Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete siedme číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie.


 
 

Šampión Vín MAS VITIS 2019Vytlačiť
 

Ďňa 10.5.2019 sa v Kultúrnom dome v Jarku konala odborná degustácia a oceňovanie vín pod názvom Šampión vín MAS VITIS 2019. Do súťaže sa mohli prihlásiť výrobcovia vín, ktorí pôsobia na území regiónu MAS VITIS a v roku 2019 získali na vinárskych súťažiach zlatú medailu.

Už 7. ročník odbornej degustácie prineisol niekoľko zmien v podobe hodnotenie vzoriek pomocou tabletov, a prezentovaním súťaže na stránke vínko.sk.

Po hodnotení a zrátani výsledkov, nasledovalo vyhlásenie výsledkou spojené s degustáciou tých najkvalitnejších vín z nášho regiónu. Víťazom ešte raz gratulujeme!

 


 
 

Oznam o schválení dotácie z Nitrianskeho samosprávneho kraja. Vytlačiť
 

Oznamujeme, že v rámci Výzvy na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácií z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK (NSK/LEADER1/2019-Op12) bola Žiadosť o poskytnutie dotácie MAS VITIS schválená.

Výška dotácie z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja schválená na rok 2019 predstavuje sumu 29 860,00 EUR.


 
 

Šampión vín MAS VITIS 2019Vytlačiť
 

Dňa 10. mája 2019 sa bude konať už 7. ročník odbornej degustácie a výstavy vín - podujatie pod názvom ŠAMPIÓN VÍN MAS VITIS 2019. Bližšie informácie nájdete na stránke https://vinko.sk/sutaze/mas-vitis-2019.


 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 6Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete šieste číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie.


 
 

Newsletter Národnej siete MAS č. 1/2019Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete prvé vydanie spravodajského formátu Newsletter Národnej siete MAS. Príjemné čítanie.

Súbor na stiahnutie Newsletter 12019.doc Newsletter 12019.doc (138 kB)

 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka č. 5Vytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete piate číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie


 
 

NEWSLETTER Národnej siete rozvoja vidieka SRVytlačiť
 

Vážení členovia MAS VITIS,

v prílohe nájdete piate číslo spravodajského formátu Newsletter NSRV SR. Príjemné čítanie


 
 

Zálužská paleta 2019Vytlačiť
 

Informujeme Vás, že Obec Veľké Zálužie, Centrum voľného času Slniečko a M´Art Print Gallery vyhlasujú 10. ročník súťaže výtvarnej tvorivosti "Zálužská paleta 2019". Podrobné informácie nájdete v prílohe oznamu.


 
 

Zverejnenie výzvy na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok na rok 2019.Vytlačiť
 

Informujeme Vás, že dňa 23. januára 2019 bola na stránke vitis-mas.sk zverejnená výzva na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK na rok 2019.

Výzvu a vzor Žiadosti o NFP spolu s povinnými prílohami nájdete v časti Výzvy alebo na odkaze http://www.vitis-mas.sk/vyzvy.html


 
 

Spravodajca Národnej siete rozvoja vidieka 02/2018Vytlačiť
 

Vážení MAS VITIS,

dovoľujeme si Vás informovať, že nedávno uzrelo svetlo sveta nové číslo časopisu Spravodajca Národnej siete rozvoja vidieka (2/2018).

Jeho elektronická verzia je k dispozícii na webovej stránke NSRV SR:

http://www.nsrv.sk/index.php?pl=18&article=1825

resp. na:

https://indd.adobe.com/view/35b19f46-b5b3-476e-9fc0-cf0ad0f0acbe

 

Časopis prináša bližšie informácie o úspešne zrealizovaných aktivitách centrálnej jednotky a regionálnych antén NSRV SR, ktoré sa uskutočnili v priebehu 2. polroka 2018 na území Slovenska i v zahraničí; taktiež podrobne informuje o problematike regionálneho značenia, príkladoch dobrej praxe – vybraných projektoch podporených z PRV SR 2014 – 2020; do pozornosti dávame i súťaž pre deti na str. 31 (termín zasielania súťažných príspevkov je do 15. mája 2019) a ďalšie zaujímavé a aktuálne články k poľnohospodárstvu, rozvoju vidieka, inováciám a pod.

Veríme, že vás obsah jednotlivých rubrík zaujme a bude pre vás prínosný.

Príjemné čítanie.


 
 

Oznam o odovzdávaní Žiadostí o NFPVytlačiť
 

Oznamujeme Vám, že prijímanie Žiadostí o NFP bude prebiehať osobne (alebo poštou) od 02.11.2018 do 07.11.2018 v priestoroch kancelárie MAS VITIS, Hlavná 788, 951 35 Veľké Zálužie. Ak plánujete posielať žiadosti poštou, je potrebné ich zaslať skôr, tak aby 07.11.2018 boli už doručené do kancelárie.


 
 

Pozvánka na konferenciu Podporujeme rozvoj vidieka v partnerstve“Vytlačiť
 

Touto cestou si Vás dovoľujeme pozvať na odbornú konferenciu s názvom „Podporujeme rozvoj vidieka v partnerstve“, ktorá sa bude konať pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja v spolupráci s Národnou sieťou rozvoja vidieka SR dňa 12. novembra 2018 (t. j. v pondelok) od 9:30 hod v priestoroch Agrokomplexu v Nitre.

Už tradične je súčasťou konferencie aj sprievodný program - remeselné trhy a prezentácie výrobkov a produktov držiteľov regionálnej značky kvality z Nitrianskeho kraja.

 


 
 

Zverejnenie výzvy na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok.Vytlačiť
 

Informujeme Vás, že dňa 18. októbra 2018 bola na stránke vitis-mas.sk zverejnená výzva na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK.

Výzvu a vzor Žiadosti o NFP spolu s povinnými prílohami nájdete v časti Výzvy alebo na odkaze http://www.vitis-mas.sk/vyzvy.html.


 
 

Oznámenie o podpise zmluvy s NSK o poskytnutí dotácie.Vytlačiť
 

Miestna akčná skupina VITIS oznamuje, že bola podpísaná zmluva o poskytnutí dotácie s Nitrianskym samosprávnym krajom. NSK poskytne dotáciu MAS VITIS z rozpočtu NSK na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja – Nástroj 1 LEADER NSK. NSK sa zaväzuje poskytnúť konečnému prijímateľovi, v súlade s ustanoveniami zmluvy, ktoré nájdete v časti „Zverejnené zmluvy“, dotáciu vo výške 28 323,54 EUR.

 


 
 

Oblastná výstava zvierat - SZCH RišňovceVytlačiť
 

Základná organizácia Slovenského zväzu chovateľov v Rišňovciach Vás srdečne pozýva na 43. oblastnú výstavu zvierat, ktorá sa bude konať v dňoch 5. - 7. októbra 2018  pri príležitosti 50. výročia založenia organizácie v našej obci.

Vystavované budú králiky, hydina, holuby a exotické vtáctvo a je spojená s predajným trhom plemenných kohútov. Výstava bude prístupná verejnosti v areáli bývalej Materskej školy v Dolnej dedine. Otvorená bude v piatok 5. októbra od 14. do 18 hod, v sobotu 6. októbra od 9:00 do 18:00 hod a v nedeľu 7. októbra od 9:00 do 14:00 hod. O 14:00 hodine bude slávnostné vyhodnotenie výstavy, odovzdanie poháro v a ocen enie domácich chovateľov.


 
 

Turnaj futbalových nádejí JarokVytlačiť
 


 
 

Turnaj futbalových nádejí obcí MAS VITISVytlačiť
 

 Dňa 27. septembra 2018 v čase od 8:30 na futbalovom ihrisku v Jarku sa bude konať Turnaj futbalových nádejí obcí MAS VITIS.

 

Srdečne Vás všetkých pozývame.

 


 
 

III. Regionálny jesenný jarmokVytlačiť
 

Miestna akčná skupina CEDRON-NITRAVA spolu s partnermi Vás srdečne všetkých pozývajú na 3. ročník Regionálneho jesenného jarmoku, ktorý sa bude konať dňa 8. septembra o 13:00 v obci Jatov.


 
 

Predstavenie folklórnych súborov IV. ročníkVytlačiť
 

Dňa 1.9. 2018 (v sobotu) o 14:30 sa v obci Lehota pri kultúrnom dome uskutoční 4. ročník speváckych folklórnych súborov združených v Miestnej akčnej skupine VITIS. Srdečne pozývame všetkých, ktorým sa páčia naše tradičné slovenské folklórne piesne a chcú si ich vypočuť v prevedení všetkých zúčastnených skupín. Tešíme sa na stretnutie a Vami.


 
 

Výstava Agrokomplex 2018Vytlačiť
 

Neodmysliteľnou súčasťou augusta, už každoročne býva výstava AGROKOMPLEX. Tento rok sa konal už 45. ročník a naša Miestna akčná skupina VITIS, sa jej po prvý krát zúčastnila ako vystavovateľ. V pavilóne F, pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a Národnej siete rozvoja vidieka mala umiestnený stánok medzi susednými MAS-kami z Nitrianského kraja. Prezentovali sme výrobky a umelecké diela od šikovných miestnych remeselníkov pôsobiacich na územi MAS VITIS, a tak isto aj propagačné materiály obcí (perá, kalendáre, pohľadnice..), ktoré patria do Miestnej akčnej skupiny.


 
 

Schválenie Žiadosti o poskytnutie dotácie z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho krajaVytlačiť
 

Informujeme Vás, že dňa 11.07.2018 bolo vydané oznámenie v rámci Výzvy na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácií z rozpočtu NSK na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činností združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja - Nástroj 1 LEADER NSK.

Žiadosť o poskytnutie dotácie z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja podávana MAS VITIS bola schválená.

Výska dotácie z rozpočtu Nitrianskeh samosprávneho kraja schválená na rok 2018 predstavuje sumu 28 323,54 EUR.

 

 


 
 

Najkrajšia fotografia MAS 2018Vytlačiť
 

Dovoľujem si vám dať do pozornosti vyhlásenie 8. ročníka súťaže o “Najkrajšiu fotografiu z územia MAS 2018”.

Uzávierka prihlášok bude 31. Mája 2018, hlasovanie o víťazoch v jednotlivých kategóriách bude prebiehať na Facebookovom profile NSRV SR a víťazi z jednotlivých kategórií budú zaradení do užšieho kola, v ktorom o “Absolútnom víťazovi” rozhodnú účastníci medzinárodnej výstavy Agrokomplex 2018 priamo na mieste, počas jej priebehu.

Slávnostné odovzdávanie cien bude prebiehať, už tradične, taktiež počas výstavy Agrokomplex 2018.

Súbor na stiahnutie Súťaž.pdf Súťaž.pdf (426.1 kB)

 
 

Zdravotná prednáška o bylinkách a mastičkách Vytlačiť
 

Vo štvrtok 10. mája 2015 o 17.00 hodine v kultúrnom dome Rišňovce bude konať Zdravotná prednáška o bylinkách a mastičkách na potlačenie bolesti pohybového aparátu človeka. Prednáša kúpeľný lektor a bylinkár Karel Štenbaur, spolupracovník BIOMEDIKA Praha. Prednáška je zdarma. Spoluorganizátor - Obecný úrad Rišňovce.


 
 

Výzva na predkladanie žiadostí pre rok 2018 – Nástroj 1 LEADER NSKVytlačiť
 

Nitriansky samosprávny kraj v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia Nitrianskeho samosprávneho kraja č. 2/2017 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja - Nástroj 1 LEADER NSK, vyhlásil dňa 6.4.2018 výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácií z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja na podporu držiteľov regionálnej značky kvality a činnosti združení a spolkov na vidieku Nitrianskeho kraja. Nástroj 1 LEADER NSK je určený pre miestne akčné skupiny so Štatútom MAS.

Podporované opatrenia:
Opatrenie 1. Podpora držiteľov regionálnej značky kvality,
Opatrenie 2. Podpora činnosti združení a spolkov,

Kód výzvy:
NSK/LEADER1/2018-Op12

Riadne a kompletne vyplnenú žiadosť v elektronickej forme podáva konečný prijímateľ prostredníctvom príslušnej elektronickej služby najneskôr do termínu uzávierky predkladania žiadostí, t. j. do 28.05.2018, pričom rozhodujúci je termín doručenia žiadosti. Elektronický formulár je sprístupnený na adrese:

a) https://es.unsk.sk
b) https://www.slovensko.sk v sekcii životné situácie, úseky a agendy.

Bližšie informácie a podrobnosti o výzve sú uvedené na https://www.unsk.sk/Zobraz/Sekciu/a185-poskytovanie-dotacii-na-podporu-drzitelov-regionalnej-znacky-kvality-a-cin 


 
 

Obec Rišňovce a Záujmové združenie Rišňovce Vás pozýva na podujatie pod názvom Nezabudnuteľný Vysockij. Vytlačiť
 

Obec Rišňovce a Záujmové združenie Rišňovce Vás pozýva na podujatie pod názvom Nezabudnuteľný Vysockij.
 

Súbor na stiahnutie Vysockij.docx Vysockij.docx (63.3 kB)

 
 

9. POŽITAVSKÁ VÝSTAVA VÍNVytlačiť
 

SZZ ZO Šurany a mesto Šurany Vás srdečne pozývajú na 9. Požitavskú výstavu vín, ktorá sa bude konať dňa 7. apríla o 17:30 v Spoločenskej hale v Šuranoch.

Súbor na stiahnutie 9PVV.jpg 9PVV.jpg (127.4 kB)

 
 

Vyhlásenie 4. ročníka súťaže v kreslení a maľovaní detí.Vytlačiť
 

Vyhlásenie 4. ročníka súťaže v kreslení a maľovaní detí:

Spolok pre obnovu dediny vyhlasuje výtvarnú súťaž pre deti, ktoré žijú v krásnych dedinkách  na Slovensku s ústrednou témou:

„ Moja dedina, ako ju vidím ja...“ 2018

Cieľ súťaže: Dať deťom priestor výtvarne stvárniť miesta kde vyrastajú, kde sa chodia hrávať...Aby svojimi  kresbami  poukázali, prečo je život na dedine zaujímavý, ich tajné zákutia, kam ich kroky vedú na prechádzkach so svojimi rodičmi, starými rodičmi a kamarátmi...

Súťažné kategórie:

deti materských škôl /3-6 rokov/

deti zo základných škôl a ZUŠ /6-9 rokov/

deti zo základných škôl a ZUŠ /10-15 rokov/

Termín súťaže:

15. február 2018 – 30. jún 2018  / termín, kedy môžu deti maľovať svoje predstavy o „svojej“ dedine/

Adresa zasielania výtvarných prác:

Výtvarná súťaž SPOD, Mgr. Mária Čuchtová, Miklušovce 27, 082 44 pošta Klenov

Poznámka: na zadnú stranu výkresu /veľkosť A₄ alebo A³/ nezabudnite uviesť:  názov dediny, meno dieťaťa, vek,  adresu,  meno zákonného zástupcu alebo učiteľa/ky  a telefonický kontakt. /technika – ľubovoľná, kolektívne práce neposielať/

Obálku označte heslom:  SPOD – „Moja dedina, ako ju vidím ja....“

Hodnotenie a ocenenie prác:

Zo všetkých doručených prác vyberie odborná porota tri najkrajšie práce v každej kategórii, ktoré budú ocenené.  Termín a výsledky súťaže budú oceneným autorom včas oznámené. Výkresy sa nevracajú späť / iba v prípade osobného vyžiadania pri oceňovaní za účelom použitia ku skúškam na SUŠ/  a práce môžu byť použité na propagáciu SPOD.

Ďalšie informácie:    0911266762, mail: marika.cuchtova@gmail.com ,  www.spod.olim.sk

Detská výtvarná súťaž SPOD je vyhlasovaná v roku 2018 pod záštitou ZMOS.


 
 

Vianočný jarmok vo Veľkom ZálužíVytlačiť
 

Srdečne Vás pozývame na Vianočný jarmok, ktorý sa uskutoční dňa 8. a 9. decembra vo Veľkom Záluží.


 
 

Návrh vnútorných smerníc občianskeho združenia VITISVytlačiť
 

Vážení členovia VITIS,

uverejňujeme návrh vnútorných smerníc OZ VITIS. Ide o materiály:

- Organizačný poriadok VITIS.

- Zásady hospodárenia a nakladania s majetkom občianskeho združenia VITIS.

- Obeh účtovných dokladov,

Úprava vnútorných smerníc OZ VITIS je jedným z krokov k čeropaniu prostriedkov z Programu rozvoja vidieka a Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 - 2020.

prosím o zaslanie pripomienok s uvedením názvu dokumentu a strany, prípadne s návrhom novej textácie na e.mailovú adresu: vitis.mas@gmail.com do 15.6.2017.

Ďakujeme.

 

Marián Cipár

VITIS

Zásady hospodárenia a nakladania s majetkom VITIS ZÁSADY hospodárenia_VITIS.pdf ZÁSADY hospodárenia_VITIS.pdf (263.7 kB)
Obeh účtovných dokumentov VITIS Obeh účtovných dokladov_VITIS.pdf Obeh účtovných dokladov_VITIS.pdf (553 kB)

 
 

Výberové konanie - Manažér kancelárie VITISVytlačiť
 

 

Názov pracovnej pozície: Manažér kancelárie VITIS

Miesto výkonu práce: Veľké Zálužie a územie obcí VITIS

Termín nástupu: dohodou

Druh pracovného pomeru: čiastočný pracovný úväzok v zmysle zákona 553/2003 Z. (50 %,v prípade uznania štatútu MAS 100 %)

Náplň práce:

Pracovník pripravuje a realizuje aktivity spojené s Programom rozvoja vidieka SR zamerané

na miestnu akčnú skupinu (MAS) VITIS. Ide hlavne o:

a. manažment kancelárie VITIS, administratívne činnosti

b. realizácia aktivít stratégie CLLD a opatrenia 19 PRV SR 2014 – 2020, CLLD,

LEADER v zmysle usmernení riadiacich orgánov a riadenie projektov v danej oblasti

c. realizácia opatrení k schváleniu stratégie CLLD riadiacimi orgánmi a na získanie štatútu MAS

d. podporné aktivity pre obce a ďalších členov MAS VITIS

e. príprava a realizácia spoločných podujatí MAS VITIS

f. príprava žiadostí, administratívne riadenie procesu čerpania prostriedkov z fondov EÚ.

g. výstavy, exkurzie, vzdelávanie a iné podujatia zamerané na problematiku rozvoja

vidieka.

h. publicita činnosti MAS VITIS a administráciu internetovej stránky MAS VITIS.

i. informovanie členov VITIS o aktivitách prostredníctvom webovej stránky www.vitis-

mas.sk

j. metodicko-poradenská činnosť v oblasti rozvoja vidieka so zameraním na opatrenie 19

PRV SR 2014 – 2020, CLLD, LEADER a politiku súdržnosti.

k. príprava aktivít MAS VITIS zameraných na opatrenie 19 Programu rozvoja vidieka

SR 2014 – 2020.

l. zabezpečovanie komunikácie, zber informácií, spracovanie a analýzu údajov o MAS

VITIS.

m. zabezpečovanie spolupráce s partnerskými organizáciami a inštitúciami (VUC,

rezortné a mimorezortné organizácie, iné MAS, iní domáci a zahraniční partneri).

n. vykonávanie práce podľa poverenia predsedu MAS VITIS

o. vykonávanie činnosti spojených s realizáciou aktivít ako je facilitácia a lektorovanie

p. riadenie kancelárie a chodu kancelárie MAS Vitis

Počítačové znalosti - používateľ: Internet (e-mail, www) - pokročilý Microsoft

Excel – pokročilý Microsoft Outlook - pokročilý

Microsoft Word – pokročilý

Jazykové znalosti: aktívna znalosť anglického jazyka výhodou

Vodičský preukaz: Skupina B, aktívny vodič

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

- samostatnosť, iniciatívnosť a kreativita

- Ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou alebo ukončené vysokoškolské vzdelanie I.

alebo II. stupňa a zároveň minimálne 2 roky praxe na zodpovedajúcej manažérskej pozícií

(riadiaca a/alebo rozhodovacia a/alebo kontrolná funkcia) alebo 2 roky praxe v oblasti

projektového manažmentu vo vidieckom alebo regionálnom rozvoji alebo fondov EÚ

Uprednostnení budú záujemcovia s praxou v MAS.

Spoločnosť, pre ktorú je pracovná

pozícia obsadzovaná: VITIS, Hlavná 788, 951 31 Veľké Zálužie –

verejno-súkromné partnerstvo, www.vitis-mas.sk

Termín podania prihlášok: 15.6.2017

Kontakt:

Mgr. Jozef Jankovič

VITIS, Hlavná 788, 951 31 Veľké Zálužie

Tel: 0905 865 178

E-mail: starosta@rumanova.sk


 
 

Newsletter Národnej siete rozvoja vidieka SRVytlačiť
 

Vážení členovia VITIS a ostatní záujemcovia,

Uverejňujeme  piate číslo  spravodajského formátu NEWSLETTER NSRV SR.

Marián Cipár

 


 
 

Súťaž „Najkrajšia fotografia z územia MAS/VSP 2017“Vytlačiť
 

Národná sieť rozvoja vidieka SR vyhlasuje siedmy ročník súťaže „Najkrajšia fotografia z územia MAS/VSP“.

Pozývame miestne akčné skupiny a verejno-súkromné partnerstvá na Slovensku, zapojiť sa do súťaže, kde môžete prezentovať Vaše územie a to, čo je v ňom zaujímavé, originálne a výnimočné a zachytiť to na fotografii.

Uzávierka prihlášok do súťaže je 19. mája 2017. 

Zaregistrované fotografie budú zverejnené na Facebookovej funpage NSRV SR , kde bude môcť verejnosť za ne hlasovať. Hlasovanie bude prebiehať do 30. júna 2017. Zvíťazí fotografia, ktorá bude mať najvyšší počet „likeov“ v danej kategórii.

Vyhlásenie výsledkov a ocenenie víťazov súťaže sa uskutoční na medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave AGROKOMPLEX 2017.

 

Bližšie informácie sú uvedené v prílohách správy.

 

Marián Cipár

OZ VITIS

Informácie o súťaži informacie_2.pdf informacie_2.pdf (470.4 kB)

 
 

Informačný seminár INTERREG VA Maďarsko-Slovensko: Možnosti cezhraničnej spolupráce v rámci Programu Interreg V-A Slovensko-Maďarsko”,Vytlačiť
 

Európske zoskupenie územnej spolupráce PONTIBUS, s ručením obmedzeným, si Vás

dovoľuje pozvať na bezplatný INFORMAČNÝ SEMINÁR

Možnosti cezhraničnej spolupráce v rámci Programu Interreg V-A Slovensko-Maďarsko”,

ktorý sa bude konať 26.apríla 2017 o 9.30 v Nitre (budova Agroinštitútu, Akademická 4, Nitra, Kongresová sála).

 

Bližšie informácie sú uvedené v priloženej pozvánke.

Pozvánka-informačný seminár _INTERREG_VA_HU_SK POZVÁNKA informačný seminár.pdf POZVÁNKA informačný seminár.pdf (248 kB)

 
 

Štatút súťažnej výstavy o Šampióna vín MAS VITIS 2017 – 5. ročník Vytlačiť
 

Dňa 22. apríla 2017 sa bude konať 5. ročník výstavnej súťaže vín "Šampión vín VITIS 2017". za účasti vinárov z územia VITIS. Uverejňujeme štatút podujatia.

Štatút výstavnej súťaže vín "Šampión vín 2017" Štatút-Šampión vín_Vitis_2017.pdf Štatút-Šampión vín_Vitis_2017.pdf (473.9 kB)

 
 

Vyhlásenie súťaže Dedina roka 2017Vytlačiť
 

Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 21. marca 2017 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2017.

Cieľom súťaže Dedina roka je preveriť úspešnosť fungovania Programu obnovy dediny na Slovensku, povzbudiť obyvateľov k aktívnej účasti na rozvoji svojho domova, zdôrazniť tradície a rozmanitosť kultúry a krajiny vidieckych regiónov, priblížiť snahy obnovy slovenských dedín európskej úrovni a upevniť postavenie vidieka v politike a spoločnosti. Hlavnou myšlienkou je zachovanie tváre a duše dediny.

Víťaz súťaže získa okrem prestížneho titulu Dedina roka 2017 aj možnosť reprezentovať SR v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Uzávierka prihlášok je 28. apríla 2017. 

 

Bližšie informácie o súťaži sú na:

http://www.obnovadediny.sk/sa-dedina-roka/dedina-roka-2017.

 


 
 

Výzva na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok so zameraním na nové alebo inovatívne programyVytlačiť
 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok so zameraním na nové alebo inovatívne programy na zlepšenie samozamestnania mladých ľudí. Kód výzvy: OP ĽZ DOP 2016/2.1.1/02. Bližšie informácie sú na*: https://www.ia.gov.sk/sk/dopytovo-orientovane-projekty/vyzvy/op-lz-dop-20162.1.102.


 
 

Indikatívny harmonogram výziev na podanie žiadostí o NFP v rámci programu rozvoja vidieka 2014 - 2020Vytlačiť
 

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zverejnilo Indikatívny harmonogram výziev na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok pre Program rozvoja vidieka SR 2014-2020. Harmonogram výziev je dostupný na http://www.nsrv.sk/index.php?pl=18&article=1281. Harmonogram výziev obsahuje všetky výzvy na podanie žiadostí o NFP, ktoré sch ministrestvo ako riadici orgán vyhlástiť v roku 2017.

 


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka